Přihlášení

Kdo je nový

  • Daniel Mik
  • Roman Polehla
  • Petr
  • Zdeněk Šíma
  • Patrik Davídek

Jste zde

Domů

Informace

Soustředění Olomouc (r. 197?)

Malý příspěvek v podobě dvou fotografií od Borise Neuwirta. Přikládám přepis z e-mailové korespondence:

"Mám je od Miroslava Poláčka (*1955), bývalého plavce TJ Vítkovice a později předsedy KPS Ostrava. Fotka je z nějakého bazénu nebo koupaliště nedaleko Olomouce (sám Mirek si místo nepamatuje ;-) ), kde byli plavci RH Brno pozváni na slavnostní otevření koupaliště. Na fotce je mj. Michal Šindelář, Luboš Spišák, Petr Bazger z UnOl atd. Mirek Poláček je "kudrnatá hlava, já".

Zdraví Boris Neuwirt
KPS Ostrava (svého času TJ Vítkovice) ;-)"

 

Fotografie naleznete ve fotogalerii: TJ Vítkovice

Za všechny příznivce Retroplavání děkuji za příspěvek!

Přidáno foto z havířovského srazu (15.9.2018)

Do havířovského fotoalba jsem přidal pár fotografií z posledního srazu (15.9. 2018). Čekal jsem větší účast mladších ročníků, ale i tak se sešlo celkem dost borců/borkyň. Velmi jsem se těšil na sraz, ale byl jsem velmi hendikepován a nezvládl bych ani cestu - čekal jsem na operaci páteře. Díky Jožkovi Jánošíkovi tak máme ke shlédnutí alespoň pár fotografií...

Zemřel Mgr. Michal Šindelář (*1954 - †2017) - RH Brno/UnBr

Ve čtvrtek 17. srpna se v brněnském krematoriu rozloučí rodina, členové plaveckého oddílu Univerzita Brno a další přátelé s dlouholetým plaveckým trenérem a funkcionářem Mgr. Michalem Šindelářem, který zemřel 9. srpna na krvácení do mozku v bělehradské nemocnici ve věku 63 let.

Retroplavání.cz se tímto připojuje k zástupům truchlících a vyjadřuje upřímnou soustrast jeho rodině.

Zdroj: www.plavani.info

Benjamínek rodiny: Příběh Josefa Hladkého

Jožka Hladký - Fotoarchiv:Petra Schwarzová

Na konci sedmdesátých a v první polovině osmdesátých let minulého století se československý plavecký sport mohl chlubit několika závodníky výbor­né evropské i světové úrovně. Jejich hlavním představitelem byl nejprve Bratislavan Miloslav Rolko. Ten však společně s dalšími našimi předními závodníky v době, kdy byl na vrcholu své výkonnosti, emigroval. V předolympijském cyklu před letními hrami v Los Angeles 1984 převzal jeho žezlo Josef Hladký.

Sváteční přání příznivcům Retroplavání

Sváteční přání

Přeji všem příznivcům Retroplavání spokojené prožití Vánoc, splnění všech tajných přání, klidné strávení svátků a lepší následující rok 2013. Děkuji všem za přízeň, kterou jste tomuto webu letos i za jeho existenci věnovali.

Váš admin

Zemřel Jiří Vognárek (*1923 - †2012) - RH/Kometa Brno

Jiří Vognárek

Oznamujeme, že nás navždy opustila velká osobnost oddílu RH/Kometa Brno, Jiří Vognárek. Zemřel 26.8. 2012 ve věku nedožitých 89 let. Tato legenda brněnského plavání zasvětila celý svůj život plaveckému sportu v Brně. Jiří Vognárek byl výborným trenérem, funkcionářem, rozhodčím, ale především i skvělým člověkem a osobností, jehož jméno bylo, je a bude vždy spojováno s RH/Kometou Brno.
Retroplavání.cz se tímto připojuje k zástupům truchlících a vyjadřuje upřímnou soustrast jeho rodině.

Zdroj: KPSP Kometa Brno; PaveckýBlog.cz
Foto archiv: Ing. Josef Nalezený

Tragicky zahynul Martin Pavelec (*1989 - †2012)

Smutná zpráva, která se zapíše černým písmem do českého plavání - Martin Pavelec bohužel v sobotu 7.7.2012 zahynul v zahraničí tragickou smrtí.
Web Retroplavání.cz se připojuje ke všem truchlícím a vyjadřuje upřímnou soustrast rodině.

zdroj: zpráva KPSP Kometa Brno a PlaveckýBlog.cz

Změny na webu Retroplavání.cz

Na stránky Retroplavání.cz jsem přidal tlačítko Google +1 (Plus One), které je obdobou facebookového tlačítka "To se mi líbí" a je umístěno v patičce stránky. Tímto tlačítkem můžete označovat webový obsah a toto doporučení sdílet s dalšími uživateli.
Další změnou je přidání bloku "Aktivní témata", které se nachází na levé straně/sloupci tohoto webu a je viditelný až po přihlášení registrovaného uživatele. Jedná se o témata z diskusního fóra, takže pokud máte zájem, sledujte.

Zemřela Drahomíra Karásková (*1972 - †2012) - RH/KPSP Kometa Brno

Dája Karásková

Se smutkem oznamujeme, že dne 2. května 2012 nás opustila po dlouhodobé nemoci bývalá brněnská plavkyně a trenérka Dája Karásková. Web Retroplavání.cz se připojuje ke všem truchlícím a vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. zdroj: zpráva KPSP Kometa Brno a PlaveckýBlog.cz zdroj foto archiv: Ing. Josef Nalezený

Úprava vzhledu stránek Retroplavání.cz

Vzhledem k výsledkům půlročního sledování Google Analytics (statistický program běžící na serverech Google) na stránkách Retroplavání je vidět, že rozlišení 1024 x 768 na vašich monitorech prakticky odzvonilo a tak jsem malinko změnil šíři a vzhled stránek. Stránky jsou ve třech sloupcích, přičemž střední část tvoří články webu, je pozměněn typ písma a také je větší rozestup mezi řádky pro lepší čitelnost.

Stránky

QR code: Retroplavání.cz

qrcode

Anketa

Zapůjčíte k naskenování popř. zašlete na server fotografie pro rozšíření fotogalerie?
Ano - mám a poskytnu
90%
Ne - bohužel žádné nemám
10%
Celkem hlasů: 20

RSS kanál