Přihlášení

Kdo je nový

  • Daniel Mik
  • Roman Polehla
  • Petr
  • Zdeněk Šíma
  • Patrik Davídek

Jste zde

Domů

RH Brno

Zemřel Mgr. Michal Šindelář (*1954 - †2017) - RH Brno/UnBr

Ve čtvrtek 17. srpna se v brněnském krematoriu rozloučí rodina, členové plaveckého oddílu Univerzita Brno a další přátelé s dlouholetým plaveckým trenérem a funkcionářem Mgr. Michalem Šindelářem, který zemřel 9. srpna na krvácení do mozku v bělehradské nemocnici ve věku 63 let.

Retroplavání.cz se tímto připojuje k zástupům truchlících a vyjadřuje upřímnou soustrast jeho rodině.

Zdroj: www.plavani.info

Zemřel Jiří Vognárek (*1923 - †2012) - RH/Kometa Brno

Jiří Vognárek

Oznamujeme, že nás navždy opustila velká osobnost oddílu RH/Kometa Brno, Jiří Vognárek. Zemřel 26.8. 2012 ve věku nedožitých 89 let. Tato legenda brněnského plavání zasvětila celý svůj život plaveckému sportu v Brně. Jiří Vognárek byl výborným trenérem, funkcionářem, rozhodčím, ale především i skvělým člověkem a osobností, jehož jméno bylo, je a bude vždy spojováno s RH/Kometou Brno.
Retroplavání.cz se tímto připojuje k zástupům truchlících a vyjadřuje upřímnou soustrast jeho rodině.

Zdroj: KPSP Kometa Brno; PaveckýBlog.cz
Foto archiv: Ing. Josef Nalezený

Vývoj výkonů na 100m VZ mužů v novodobých olympijských hrách

Ve čtvrtek 9.8. mi Lubo Spišák - (RHB) poslal zajímavý multimediální příspěvek uveřejněný ve webové verzi The NY Times (Racing against history) - All the Medalists: Men’s 100-Meter Freestyle. Jde o prezentaci vývoje výkonů mužů na 100m VZ v novodobých olympijských hrách, tedy od r. 1896 až po poslední LOH v Londýně.

RH Brno - soustředění ml. žáků v Olomouci, r.1974

Doplňuji album Bernarda Kočaře o snímky ze soustředění mladších žáků v roce 1974 v Olomouci. Podle dostupných informací by se mělo jednat o souběžné soustředění s juniory. Toto album jsem přidával 30.5. t.r. a odhadem jsem zapsal rok 1972, takže toto opravuji na r. 1974.

Lubomír Spišák (*1956) - RH Brno

Od květnové registrace Luboše vedeme (ne)pravidelnou e-mailovou korespondenci. Jak jste si jistě všimli z mých úvodníků, v poslední době mi především pomáhal s identifikacemi starších snímků, které nafotil brněnský trenér Bernard Kočař a na které jsem už nestačil vzhledem k věkovému rozdílu a také v té době příslušnosti k úplně jinému oddílu. Získal jsem pro fotogalerii také pár soukromých fotografií, které mi poslal e-mailem.

Mgr. Bernard Kočař (*1937 - †2011) - RH/KPSP Kometa Brno

Představovat brněnského trenéra Bernarda Kočaře by bylo asi stejné, jako plavce seznamovat s plaveckými styly. Nicméně bych rád alespoň v krátkosti připomněl, že to byl bývalý plavec, reprezentant, trenér a funkcionář RH Brno/SKP Kometa Brno, stál u vzniku mezinárodních plaveckých závodů „Velká cena Brna“ a taktéž byl pedagogem - vystudoval fakultu Masarykovy univerzity v Brně, Jen si dovolím odbočit pro zajímavost: otec Bernarda Kočaře, taktéž Bernard, byl známým operním pěvcem a pedagogem.

Jaroslav Siuda (TJ SlHa - RH Brno - Univerzita Brno)

Před nedávnem se na stránky Retroplavání registroval oddílový kolega z Havířova a Brna Jarda Siuda. Slovo dalo slovo a poslal mi svou sbírku retro fotografií, které jsem v minulých dnech naskenoval a dnes vystavil na foto galerii. Fotografie jsou tedy rozděleny na TJ Slavia Havířov, kde mne potěšily společná, ještě nikde nezveřejněná fota. V havířovském albu najdete i pěkné skupinové foto ze soustředění v Olomouci, které se konalo před utkáním Družba na Kubě v roce 1981 s podpisy účastníků. V RH Brno jsou mj.

"Úlovek" od Petra Adamce (TJ GALA Prostějov - RH Brno - Dukla Banská Bystrica - TJ GALA Prostějov)

Minulý týden, kdy se Petr registroval na web Retroplavání, jsem ho oslovil e-mailem s prosbou o nějaký ten foto příspěvek a prakticky během pár hodin mi poslal odkazy pro stažení soukromého alba. Jak už jsem psal, asi mne nepřestanete udivovat s tím co se mezi Vámi všemi nalézá za skvosty (!) a to co Vám dnes mohu zprostředkovat je toho důkazem. Alba potěší nejen ty, kde Petr působil, tedy v Prostějově, Brně a Banské Bystrici, ale spousta snímků je věnována reprezentaci. Tím se dostávám k Petrově návrhu, vytvořit zvláštní album "Reprezentace" (pravděpodobně s atributem CSSR - CSFR - CSR).

Pár fotografií od Standy "Hnáty" Nožičky - RH Brno

Tak, jak se postupně snažím najít a oslovovat své plavecké kolegy, kamarády a soupeře, podařilo se mi přes známou adresu www.spoluzaci.cz najít i Standu. Protože ne každého se dá oslovit přímo, požádal jsem jeho třídu z brněnského gymnázia o kontakt. Bývalý kolega mi poslal e-mailovou adresu a po napsání krátké "testovací" zprávy mi Standa odepsal ani ne do 24 hodin. Vyměnili jsme si pár máilů a co mě velmi potěšilo, že našel alespoň pár fotografií, které vám mohu zprostředkovat.

Nové fotoalbum Tomáše Kočaře - RH Brno

Tomáš "Majzl" Kočař, plavec a náš špičkový triatlonista mi zapůjčil k reprodukci své fotoalbum, které zařazuji do galerie RH Brno. Naskenoval jsem 249 fotografií a mnohé z nich prezentují plavání z doby, kdy se ještě mohlo psát s velkým "P". Mně samotnému fotografie připomněly spousty tváří a ke skenovaným snímkům jsem s Tomem v posledních dnech přiřazoval i poznámky. Pod většinou fotografií jsou v komentáři zapsána jména a pokud to bylo možné, tak i čas a místo.

Stránky

QR code: Retroplavání.cz

qrcode

Anketa

Zapůjčíte k naskenování popř. zašlete na server fotografie pro rozšíření fotogalerie?
Ano - mám a poskytnu
90%
Ne - bohužel žádné nemám
10%
Celkem hlasů: 20

RSS kanál