Přihlášení

Kdo je nový

  • Daniel Mik
  • Roman Polehla
  • Petr
  • Zdeněk Šíma
  • Patrik Davídek

Jste zde

Domů

Mirek plave do Ria: Akce podpory Miroslava Smrčky (*1963)

Přepis e-mailové zprávy, která se ke mně dostala oklikou přes několik lidí a s prosbou o zveřejnění na webu Retroplavání.cz.

Osobně Vás prosím, věnujte této zprávě pozornost. Ne všichni jste osobně znali Mirka, ale už jen z kolegiality, pokud můžete, podpořte jej třeba i menší částkou jako kolegu plavce a člověka, který může reprezentovat Českou republiku na MS V Rio de Janeiro!

admin as Berrys_Animal

 

Zdravím všechny!

V sobotu 31.1.2015 proběhla akce na podporu Míry Smrčky, kterého mnozí z nás známe osobně. Bohužel se podařilo osobně jej přijít pozdravit a podpořit pouze Tomášovi Vaverkovi a mně. Bylo to velmi emotivní a pro mne i skličující – jednak vidět Míru po letech ve stavu jakém je, jednak jsem si zkusila zaplavat se „slepeckými" brýlkami a fakt jsem dosud nezažila nic depresivnějšího, těžko to popsat (nevím, jak jiní, ale já např. najednou nevěděla, co mám dělat, když mi řekli plav víc vlevo....). Nechci nikoho otravovat dlouhým mailem, jen chci vyřídit pozdrav všem, kdo ho znají.

 

 

Míra byl dojatej, vzpomínal na „středisko", jemu teď bohužel barevné zůstávají už jen vzpomínky...

Proč ale hlavně píšu – Mirek mne o nic nežádal, vůbec se nechová jako chudinka, dokonce si v rámci možností udržel i ten svůj humor, ale mám velikou potřebu, vás všechny moc poprosit, abyste mu pomohli splnit mu jeho sen („... Leni, pokud se do toho Ria dostanu, tak z něj stejně hovno uvidím, ale kurva, chtěl bych slyšet zahrát tu hymnu ..!").

 

Níže zasílám č. účtu, na který zkuste poslat nějakou částku dle vlastního uvážení, kdyby to mělo být alespoň těch 40,- Kč, které by mu šly ze vstupného z té sobotní akce.

Díky moc, pokud uznáte za vhodné, zkuste poprosit i někoho dalšího ve svém okolí.

 

Děkujte za své zdraví a užívejte každého dne, jak nejlépe můžete a dovedete. S láskou

Léňa alias Maršulka

 

č.ú.: 266985070/0300, variabilní symbol: 2016  nebo světluščí konto "deset devítek": 9999999999/0100  variabilní symbol:  2016.

 

Webové stránky na Mirka: www.mireksmrcka.cz

 

Dobrý den,

moc Vám děkuji za ochotu pomoci akci na podporu Miroslava Smrčky. Velmi nám pomůže, pokud se o Plavání POTMĚ dozví a přijde co nejvíce lidí.

 

Plavání POTMĚ se uskutečnilo 31. Ledna 2015 od 11.00 – 16.00 hodin na Plaveckém stadionu v Podolí. Veřejnost měla příležitost za běžné vstupné do Podolí (99Kč/90min) přispět Světlušce, setkat se nejen s plaveckými esy a známými osobnostmi, ale také vyzkoušet aquazorbing, zacvičit si s Hankou Kynychovou, nechat se namasírovat atd.

 

Miroslav Smrčka (50 let) oslepl zcela náhle před třemi roky. Zhroutil se mu svět. Naštěstí se o jeho osudu dozvěděl jeho kolega z plavecké reprezentace z mládí, začal se o něj starat a trénovat jej.  

Mirek po pár měsících trénování již zaplaval světový rekord v kategorii nevidomých, jeho snem je reprezentovat ČR na paralympiádě v Rio de Janeiru.

 

Akci přišli podpořit i známé osobnosti například plavečtí reprezentanti Petr Bartůněk a Petra Chocová, olympionik David Svobody, ex profi boxer Lukáš Konečný, Cvičitelka Hanka Kynychová, moderátorka Lucie Výborná a další.

Veřejnost si bude moci vyzkoušet, jaké je to plavat „Potmě" – speciální zatmavené plavecké brýle a vodič na břehu;  Výtěžek ze vstupného putuje na projekt a do sbírky Světluška na podporu Mirkova snu – Cesta do Ria.

QR code: Retroplavání.cz

qrcode

Anketa

Zapůjčíte k naskenování popř. zašlete na server fotografie pro rozšíření fotogalerie?
Ano - mám a poskytnu
90%
Ne - bohužel žádné nemám
10%
Celkem hlasů: 20

RSS kanál